x تبلیغات
املاک دلتا

دلتا؛ مکانی قابل اطمینان برای ثبت آگهی ملکی

 اخیراً موضوعی تحت عنوان «نفوذ فایل‌های فیک به بازار آنلاین معاملات ملک» در رسانه‌ها و جراید مختلف منتشر شده است.

استارت‌آپ‌های ملکی

در این خبر عنوان شده است که نفوذ فایل‌های فیک به استارت‌آپ‌های ملکی با ایجاد مشکل در تشخیص فایل واقعی از فایل‌های دروغین، منجر به بروز پارازیت ملکی در بازار آنلاین عرضه آپارتمان شده است.

در بخش دیگری از این خبر آمده است: برخی عرضه‌کننده‌ها و واسطه‌های ملکی یا استارت‌آپ‌های ملکی که اقدام به انتشار فایل فیک با هدف جذب مشتری برای عرضه فایل‌های رسوب شده، بی‌کیفیت، ضعیف و گران‌تر از عرف بازار کرده‌اند، متهم اصلی و ردیف اول هستند.

اما هم‌اکنون زمان آن رسیده که استارت‌آپ‌های ملکی و مدیران آن‌ها نیز وارد عمل شده و برای جلوگیری از ادامه شیوع فایل‌های فیک چاره‌اندیشی کرده و اقدامات موردنیاز را انجام دهند.

تشریح نحوه درج آگهی ملکی در سایت دلتا

در همین رابطه گفت‌وگویی با مهندس مهدی حسنی، مدیر محصول سایت ملکی دلتا به عنوان اولین سایت ملکی ایران و مرجع تخصصی ثبت آگهی‌های رهن، اجاره، خرید و فروش ملک انجام دادیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

مهندس حسنی با بیان اینکه به‌طور کلی صحت‌سنجی اطلاعات فایل‌های ملکی کار سختی است، اما شرکت دلتا در راستای حفظ اعتبار برند خود همواره روی این مسئله دقت و تمرکز خاصی داشته است، گفت: شرکت دلتا قبل از شروع همکاری با آژانس‌های املاک اقدام به صحت و اعتبارسنجی آن‌ها می‌کند. همین مسئله باعث شده است که سایت ملکی دلتا تنها با آژانس‌های املاک معتبر و دارای جواز کسب، همکاری کند.

مهندس حسنی با تأکید بر این مسئله که کاربران عادی به صورت پیش فرض تنها امکان درج سه آگهی ملکی در ماه، روی سایت دلتا دارند، بیان کرد: درصد فایل‌هایی که از این طریق روی سایت دلتا درج می‌شود، درصد بسیار کمی از کل فایل‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.

استارت‌آپ‌های ملکی

آگهی‌های ملکی در سایت دلتا دارای هویت هستند

مدیر محصول سایت ملکی دلتا با بیان این مسئله که کاربران و مالکان به صورت پیش فرض تنها امکان درج سه آگهی ملکی در ماه را دارند، تاکید داشت: بیش از 80 درصد آگهی‌هایی که در سایت دلتا نمایش داده می‌شود از طریق آژانس‌های املاک و مشاوران آژانس‌ها می‌باشد و هر آگهی ملکی در سایت دلتا دارای هویت است.

وی توضیح داد: هر آگهی ملکی که مشاوران آژانس‌های ملکی از طریق پنل اختصاصی خود ثبت می‌کنند علاوه بر نام، تلفن و شماره مشاور، تلفن و لوگوی آژانس مربوطه در سایت دلتا نمایش داده می‌شود و از آن جا که آژانس‌های معتبری که با ما همکاری می‌کنند به دنبال حفظ اعتبار خود هستند، قطعا اجازه نمی‌دهند هر فایلی توسط مشاوران آنها در سایت ملکی دلتا ثبت شود.

مهندس حسنی اضافه کرد: برای مثال اگر تیم ما متوجه ثبت عکس و قیمت غیرمتعارف و مغایرت در اطلاعات ثبت شده شوند، با شخص ثبت کننده تماس گرفته و موضوع را پیگیری می‌کنند.

او با بیان اینکه حتی این امکان برای کاربران دلتا در نظر گرفته شده است که اگر متوجه مشکلی در اطلاعات درج شده شوند، بتوانند از طریق سایت اقدام به «گزارش اشکال در آگهی» کنند و با ما در ارتباط باشند، گفت: موضوعاتی که توسط کاربران به ما اعلام می‌شود در کوتاه‌ترین زمان، توسط تیم ارزیابی دلتا بررسی و پیگیری می‌شود. اگر اطلاعات درج شده صحیح نبود فایل مربوطه از سایت حذف خواهد شد.

فیلتر آگهی‌های ملکی توسط تیم ارزیابی دلتا

مدیر محصول سایت ملکی دلتا با بیان اینکه ما سیستم‌های ارزیابی داریم که اعتبار مشاوران املاک را بررسی می‌کند، توضیح داد: در همین راستا اگر درصد خطاها و اشتباهات مشاوری زیاد باشد به وی تذکر داده می‌شود، اما اگر تذکرات داده شده مثمر ثمر نبود و خطاها مجدد تکرار شد، سایت دلتا اقدام به بستن دسترسی وی خواهد کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: درج دقیق و صحیح اطلاعات برای دلتا بسیار مهم و حائز اهمیت است چرا که این شرکت یک برند معتبر در حوزه املاک است و برای رضایت‌مندی کاربران و حفظ اعتبار برند خود در این زمینه اقدامات موثر و قابل توجهی انجام داده است.

بررسی قیمت خرید خانه در نیاوران

 

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، برای خرید خانه در نیاوران، ابتدا معرفی کلی از محله و امکانات آن خواهیم داشت و در ادامه به جدول قیمتی این محله می‌پردازیم.

محله نیاوران در منطقه 1 تهران واقع شده است. این محله به دلیل قرار گرفتن در شمالی‌ترین نقطه شهر تهران، بسیار خوش آب‌وهوا است.

بافت نیاوران، ترکیبی از خانه‌های ویلایی لوکس، برج‌ها و پنت هوس‌های مدرن است که این ویژگی محله نیاوران را نسبت به سایر محله‌های شهر تهران متمایز کرده است. این محله به دلیل امکانات رفاهی سطح بالایی که دارد، زندگی را برای ساکنان خود بسیار ایده‌آل کرده است.

مراکز مهم محله نیاوران

نیاوران از شرق به محله آجودانیه، از غرب به جماران و از جنوب به حصاربوعلی منتهی می‌شود.

مجتمع و مراکز تجاری زیادی در این محل احداث شده اند، مجتمع نارون، مجتمع روشا و مجتمع کیمیا از جمله مراکز خرید معروفیست که در این منطقه واقع شده اند.

نیاوران دارای دو بیمارستان معروف به اسم بیمارستان تخصصی شهید باهنر و بیمارستان نورافشار است.

دسترسی به حمل و نقل عمومی

این منطقه دارای ایستگاه مترو نیست، اما به وسیله بی‌آر‌تی و یا تاکسی‌های منطقه به راحتی می‌توان به ایستگاه مترو تجریش که نزدیکترین ایستگاه مترو به این محله است، دسترسی داشت.

بررسی قیمت‌ مسکن در محله نیاوران

برای خرید خانه در نیاوران به عنوان محله‌ای مرفه‌نشین به بودجه زیادی نیاز است. در حال حاضر برای خرید خانه نوساز در این منطقه برای هر متر مربع بین 80 تا 110 میلیون تومان و برای خانه 10 تا 15 سال ساخت برای هر متر مربع بین 60 تا 80 میلیون تومان نقدینگی لازم است.

البته این قیمت‌هایی که ذکر شده نسبی و میانگین است. چرا که قیمت هر واحد مسکونی متناسب با موقعیت جغرافیایی، دسترسی، متریال به کار رفته در ساخت، نظر فروشنده، سال ساخت و … متغیر است.

شما در جدول زیر تنها برخی از فایل‌های فروش در نیاوران را مشاهده می‌کنید؛ اما با مراجعه به سایت ملکی دلتا می‌توانید فایل‌های بیشتر و متنوع‌تری را مشاهده کنید.

نام محله متراژ سن بنا طبقه امکانات قیمت کل
نیاوران 90 15 2 پارکینگ – انباری – آسانسور 6,200,000,000 تومان
نیاوران 190 نوساز 3 پارکینگ – انباری – آسانسور 32,300,000,000 تومان
نیاوران 250 5 4 پارکینگ – انباری – آسانسور 21,590,000,000 تومان
نیاوران 308 15 4 پارکینگ – انباری – آسانسور 23,100,000,000 تومان
نیاوران 117 2 5 پارکینگ – انباری – آسانسور 7,600,000,000 تومان
نیاوران 145 نوساز 3 پارکینگ – انباری – آسانسور 12,500,000,000 تومان
نیاوران 200 15 10 فول امکانات 17,000,000,000 تومان
نیاوران 126 9 1 پارکینگ – انباری – آسانسور 10,500,000,000 تومان
نیاوران 118 نوساز 1 پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000 تومان
نیاوران 90 15 2 پارکینگ – انباری – آسانسور 6,300,000,000 تومان
نیاوران 121 5 2 پارکینگ – انباری – آسانسور 9,600,000,000 تومان
نیاوران 130 نوساز 4 پارکینگ – انباری – آسانسور 13,440,000,000 تومان
نیاوران 176 1 1 پارکینگ – انباری – آسانسور 22,000,000,000 تومان

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت خانه‌های 200 متری در منطقه یک» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.

نکات قانونی اجاره‌ بهای عقب افتاده

 قرارداد اجاره یکی از عقودی است که کاربرد زیادی برای افراد جامعه دارد، برای افرادی که ممکن است هزینه خرید مسکن را نداشته باشند یا به هر علتی تمایل به اجاره مسکن و غیره داشته باشند، این قرارداد مناسب است.

قرارداد اجاره

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، قانون‌گذار در قوانین مختلف از جمله قانون روابط موجر و مستاجر و قانون مدنی به تنظیم روابط بین موجر و مستاجر پرداخته است و شرایط قرارداد اجاره را تشریح است.

اجاره‌ بهای عقب‌ افتاده

منظور از اجور معوقه همان مطالبه اجاره بهای عقب افتاده یا پرداخت نشده است. در واقع مجموع مبالغ اجاره‌بهایی است که از سوی مستاجر در زمان انتفاع وی از ملک و تصرف ملک توسط او، پرداخت نشده است.

مطابق ماده ۲۱۹ قانون مدنی: عقودی که بر طبق قانون واقع شده باشد بین طرفین و قائم مقام آن‌ها لازم الاتباع است مگر اینکه به رضای طرفین اقاله یا به علت قانونی فسخ شود.

نحوه مطالبه اجور معوقه

برای مطالبه اجور معوقه طبق ماده ۴۹۰ قانون مدنی:

  • در استفاده عین مستاجره، مستأجر باید به‌نحو متعارف رفتار کرده و تعدی یا تفریط نکند.
  • عین مستاجره را برای همان مصرفی که در قرارداد مقرر شده و در صورت عدم تعیین، باید طبق اوضاع و احوال استفاده نماید.
  • اجاره‌بها را در مواعدی که بین طرفین مقرر است پرداخت کند و در صورت عدم تعیین موعد، نقدا باید بپردازد.

قرارداد اجاره

نکاتی در مورد مطالبه اجور معوقه

  •  میزان اجور معوقه در قرارداد اجاره‌نامه با نام اجرت‌المسمی تعیین می‌شود.
  • در صورتی‌که تصرف مستاجر بر ملک بیش از زمان مقرر در اجاره‌نامه و بدون اجازه صاحب خانه ادامه یابد، او می‌تواند به مطالبه اجاره‌ بهای مدت زمان انتفاع از ملک، در مهلتی که قرارداد پایان‌یافته نیز بپردازد.

نحوه مطالبه اجور معوقه

صاحب خانه می‌تواند به‌ موجب دادخواست، الزام مستاجر به پرداخت اجاره های عقب افتاده را درخواست کند.

  • اگر جمع اجور معوقه تا بیست میلیون تومان ( دویست میلیون ریال ) باشد، مرجع صالح به رسیدگی این دعوی، شورای حل اختلاف محل وقوع ملک است.
  • اگر اجور معوقه مورد مطالبه موجر بیش از بیست میلیون تومان ( بیش از دویست میلیون ریال ) باشد، در صلاحیت دادگاه محل وقوع ملک است.

نکات کاربردی

  • بر فرض قسط‌بندی مال‌الاجاره تا وقتی موعد پرداخت آن نرسیده مستاجر لازم نیست اقساط را پرداخت کند.
  • به محض انعقاد اجاره‌نامه مستاجر ملزم به پرداخت اجاره بها است، خواه از ملک استیجاری استفاده کرده یا نکرده باشد.
  • در صورت تلف شدن یا غیرقابل‌ استفاده بودن ملک، مستاجر لازم نیست اجاره‌ بها برای مدت باقی مانده اجاره را پرداخت کند.

سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا صاحب خانه بجز اجاره های عقب افتاده، شارژ ساختمان یا هزینه انشعابات مثل آب، برق و … را نیز می‌تواند مطالبه کند یا خیر ؟
پاسخ مثبت است. موجر می‌تواند هم زمان با دادخواست مطالبه اجور معوقه، هزینه‌های مذکور و سایر هزینه‌هایی که بر ذمه مستاجر بوده و از پرداخت آن خودداری کرده است را مطالبه نماید.

مطالعه بیشتر: مطلب «قرارداد اجاره‌ای که شما را صاحبخانه می‌کند» را در مجله ملکی دلتا بخوانید

رشد انفجاری هزینه ساخت مسکن

 یک مقام مسئول گفت: قیمت سیمان در یک ماه گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته که همین موضوع باعث رشد ۳۰ درصدی قیمت مسکن شده است.

قیمت سیمان

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مهرداد نظارت رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن در نشست خبری امروز خود گفت: اکنون بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان بتن با مشکل کمیاب شدن سیمان مواجه شده‌اند.

وی در ادامه افزود: بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل قطعی مکرر برق با کمبود تولید سیمان روبه‌رو شده‌اند. اما مشکل اصلی عرضه سیمان در بورس به شکل ناکارآمد و بدون برنامه‌ریزی است.

نظارت تصریح کرد: در حال حاضر نَفس صنعت ساختمانی و عمرانی به شمارش افتاده و در صورتی که این روند ادامه پیدا کند، کمر این صنعت شکسته خواهد شد.

نظارت اظهار کرد: صنعت بتن در شرایط کنونی در حال خورد شدن است. بیش از ۸۰ درصد از سیمان تولید کشور در حوزه بتن استفاده می‌شود، اما متأسفانه بسیاری از کارخانه‌های ما امروز برای تأمین آن دچار مشکل شده‌اند.

وی بیان کرد: در یک ماه گذشته قیمت سیمان ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و همین موضوع در حوزه ساخت مسکن و پروژه‌های عمرانی تأثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت.

قیمت سیمان

وی می‌گوید: در همین مدت کوتاه، قیمت ساخت مسکن ۳۰ درصد افزایش یافته است.

زنگ خطر تعطیلی کارخانه‌ها

او با اشاره به اینکه سیستم عرضه کنونی سیمان به بورس باید تعلیق شود و یا ساز و کار مناسبی برای آن دیده شود، افزود: اگر راهکار مناسبی برای عرضه ایجاد نشود، تمامی کارخانه‌های تولید بتن تعطیل خواهند شد.

این مقام مسئول تأکید کرد: دولت بعدی که ساخت یک میلیون واحد را اعلام کرده است، این روند محقق نخواهد شد؛ چرا که اصلی‌ترین مصرف‌کننده سیمان، حوزه ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی است.

او در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از انبوه‌سازان اعلام می‌کنند که قیمت تمام شده یک متر واحد مسکونی ۱۵ میلیون تومان است و همین افزایش قیمت سیمان هم در رشد نرخ مسکن تأثیر خواهد گذاشت؛ اما باید اعلام کنم که قیمت تمام شده ساخت مسکن بسیار پایین‌تر از این میزان است.

پیشی گرفتن قیمت مسکن از تورم

 کارشناس مسکن گفت: اگر دچار تورم افسارگسیخته و کسری بودجه نشویم، انتظار افزایش قیمت مسکن، آنچنانکه در طول سال های قبل اتفاق افتاد را نداریم.

قیمت بازار مسکن
به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مهدی سلطان محمدی کارشناس بازار مسکن در خصوص دلایل رشد افسارگسیخته قیمت بازار مسکن در سال‌های اخیر گفت: مهم‌ترین مؤلفه‌ای که در تعیین قیمت مسکن تأثیر گذار بوده و است؛ مسئله تورم است.
اگر ما چند سال گذشته را استثنا در نظر بگیریم در طول چند دهه قبل از آن همواره رشد قیمت مسکن کم‌وبیش با تورم همراه بوده است و سالانه یک تا دو درصد با نرخ تورم عمومی فاصله داشته است به این معنا که اگر ۲۲ درصد نرخ تورم مسکن را در نظر بگیرم ۲۰ درصد آن تورم عمومی بوده است.
بنابراین اگر بخواهیم قیمت مسکن را کنترل کنیم مهم‌ترین کاری که می‌توانیم در این حوزه انجام بدهیم این است که تورم عمومی را کنترل کنیم.

وی در ادامه در این خصوص که در حال حاضر از چه طریق می‌توان رشد افسارگسیخته تورم عمومی را کنترل کرد گفت: برای اینکه تورم عمومی را کنترل کنیم باید کسری بودجه دولت را کنترل کنیم و برای اینکه کسری بودجه دولت را کنترل کنیم باید یا هزینه‌های دولت را کاهش دهیم و یا درآمد دولت را افزایش دهیم؛ بنابراین اگر بخواهیم از این زاویه به بخش مسکن نگاه کنیم برای اینکه قیمت مسکن را کنترل کنیم باید انضباط پولی بیشتری در اداره مملکت ایجاد کنیم و کسری بودجه دولت را باید از بین ببریم.قیمت بازار مسکن

دلایل رشد نرخ تورم در بازار مسکن

این کارشناس بازار مسکن در ادامه افزود: گفتنی است که در طول چند سال گذشته رشد قیمت مسکن فاصله بیشتری از تورم گرفته است و اختلاف رشد یک تا دو درصدی بین نرخ تورم عمومی و نرخ تورم بازار مسکن که در چند دهه گذشته حاکم بوده است، افزایش پیداکرده است.

سلطان محمدی در خصوص دلایل رشد بیشتر نرخ تورم در بازار مسکن افزود: عمده‌ترین مؤلفه ای که در این افزایش قیمت مسکن نقش داشته است مسئله قیمت زمین است وگرنه قیمت مصالح ساختمانی در سال‌های اخیر کم‌وبیش با تورم همراه بوده است و سایر نهادهای ساختمانی مانند عوارض شهری و انشعابات نیز به‌هرحال کم‌وبیش با تورم هماهنگ است اما قیمت زمین فاصله بسیار زیادی از تورم گرفته است و دلیل این اتفاق این است که عرضه زمین محدودشده است؛ اساساً زمین در شهرهای بزرگ کالای کمیابی است به این معنا که اگر شهرهای بزرگ شکل بگیرند زمین مرغوب به‌راحتی در آن توسعه پیدا نمی‌کند چراکه در بافت‌های مرغوب و توسعه‌یافته دیگر زمینی یافت نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب تورم اجاره بها رکورد 5 سال اخیر را شکست! را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

بررسی بازار اجاره در حومه تهران

 ما در این گزارش نگاهی به قیمت اجاره در حومه تهران کرده‌ایم که در ادامه برخی از فایل‌های عرضه شده را به شما معرفی خواهیم کرد.

قیمت اجاره در حومه تهران

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، بررسی خبرنگار ما نشان می‌دهد که قیمت رهن و اجاره طی هفته اخیر به نسبت هفته گذشته در برخی از شهرهای اقماری روند افزایشی داشته است.

قیمت اجاره در پاکدشت

بررسی بازار اجاره مسکن در شهرهای اقماری اطراف تهران حاکی از آن است که هم اکنون یک واحد مسکونی 100 متری با عمری بنای 4 سال ساخت با 60 میلیون ودیعه و 1500 هزار تومان اجاره در حال معامله است.

واحد مسکونی دیگری با متراژ 65 متر و دارای امکانات (آسانسور و انباری) با ودیعه 30 میلیون تومان و اجاره یک میلیون و 100 هزار تومان در حال عرضه است.

قیمت اجاره در حومه تهران

قیمت اجاره در پردیس

یک واحد آپارتمان ١٠٥ متری دوخوابه، با امکانات (آسانسور – بالکن – انباری – پارکینگ) در فاز 8 پردیس هم‌اکنون با قیمت 70 میلیون تومان ودیعه و 3 میلیون تومان اجاره در پردیس، آگهی فروش شده است.

واحد دیگری در فاز 4 پردیس، با متراژ 105 متر و با عمری بنای 12 سال هم اکنون با ودیعه 100 میلیون تومان و با اجاره ماهانه 3 میلیون و 500 هزار تومان در حال معامله شدن است.

قیمت اجاره در شهریار

با نگاهی به قیمت اجاره در شهریار با قیمت‌های عجیبی برخورد کردیم. برای مثال در حال حاضر یک واحد مسکونی 160 متری، با 300 میلیون تومان ودیعه و 5 میلیون تومان اجاره، در سایت‌های فروش آگهی شده است.

از سوی دیگر یک واحد 60 متری نیز با ودیعه 70 میلیون تومان و با اجاره ماهانه یک میلیون 900 هزار تومان در حال معامله است.

قیمت اجاره در اندیشه

قیمت اجاره در حومه تهران نشان می‌دهد، هم اکنون یک واحد 120 متری در فاز یک اندیشه بدون پارکینگ، 150 میلیون تومان ودیعه و 3 میلیون تومان به آگهی رسیده است.

واحدی مسکونی دیگری در فاز یک اندیشه با متراژ 135 متر و با امکانات (آسانسور – پارکینگ – انباری) با قیمت 430 میلیون تومان (رهن کامل) عرضه شده است.

اگر به دنبال اطلاع کامل‌تر و دقیق‌تری از قیمت بازار اجاره در حومه تهران هستید، به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

مسکن و بورس دو بازار جذاب در دولت آینده

 یک کارشناس اقتصادی در خصوص بازار مسکن و بورس اعلام کرد: دولت آینده باید به بورس رونق بدهد تا سرمایه‌های سرگردان به بازار مسکن حمله نکند.

بازار مسکن و بورس

 

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به گفته یک کارشناس بازار مسکن: دولت برای مهار تورم مجبور است به بازارهای ارز و طلا ثبات بدهد، بخش‌های تولیدی هم که دچار رکود هستند و در این میان بازارهای جذاب، مسکن و بورس خواهد بود که دولت آینده باید به بورس رونق بدهد تا سرمایه‌های سرگردان به مسکن حمله نکند.

حسن محتشم در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مسکن با توجه به افزایش حدود ۴۵۰ درصدی قیمت در سه سال اخیر، هم‌اکنون به ثبات نسبی رسیده که انتظار داریم همین روند تا دولت آینده ادامه پیدا کند. دلیل اینکه بازار مقداری تعدیل‌شده خروج سرمایه‌گذاران و دلالان است. فعالان چون تصویر روشنی از برنامه‌های دولتی آینده در بخش مسکن ندارند دست از خریدوفروش برداشته‌اند و اندک معاملات از نوع مصرفی و بیشتر در جنوب تهران انجام می‌شود.

وی افزود: سال گذشته کمتر کسی تصور می‌کرد که با توجه به شیوع ویروس کرونا قیمت مسکن در تهران ۹۴ درصد افزایش پیدا کند، اما این اتفاق افتاد. یکی از دلایلش این بود که بورس دچار ریزش شد، مردم سرمایه‌های خود را از این بخش خارج کردند و به خرید مسکن اختصاص دادند. تولید هم ازجمله تولید مسکن، مشکلات خود را دارد و چالش‌های متعددی مثل مالیات، بیمه، عوارض، افزایش هزینه‌ها و غیره در بخش‌های تولیدی وجود دارد و به همین دلیل سرمایه‌گذاری در بخش‌های تولیدی انجام نمی‌شود.

بازار مسکن و بورس

بازار مسکن و بورس تنها بازار های جذاب برای کنترل سرمایه‌های سرگردان

این کارشناس بازار مسکن تأکید کرد: در حال حاضر نیز اگر دولت فکری برای نقدینگی لجام‌گسیخته و سرمایه‌های سرگران نکند، احتمال حمله آن به هر بازاری وجود دارد. معتقدم فقط دو بازار است که قابلیت جذب سرمایه‌ها در آن هست که بورس و مسکن خواهد بود. دولت می‌داند که رشد قیمت ارز منجر به تورم عمومی می‌شود و به همین دلیل آن را در محدوده مشخصی ثابت نگه می‌دارد. طلا هم از دلار تأثیر می‌گیرد و قیمت آن بالا نمی‌رود.

محتشم، افزایش ساخت‌وساز همزمان با کنترل فضای دلالی در بازار مسکن را ضروری دانست و گفت: متأسفانه قیمت نهاده‌های ساختمانی مرتباً افزایش می‌یابد و در حال حاضر سیمان حدود به پاکتی ۷۰ هزار تومان رسیده است. این نوسانات قطعاً اثرات تورمی در بازار مسکن می‌گذارد؛ چراکه سازندگان انتظار سود دارند. البته رشد قیمت نهاده‌ها ممکن است به این زودی‌ها بر قیمت‌های بازار مسکن تأثیر نگذارد، اما نهایتاً اثرگذار خواهد بود.

وی در آخر اظهار کرد: شرایط آینده اقتصاد کشور شفاف نیست و انتظار بهبود، دست‌کم در فضای عمومی وجود ندارد. پرواضح است که بهبود شرایط در کوتاه‌مدت میسر نخواهد بود. اما اگر دولت رئیسی برنامه‌ریزی اصولی و مناسبی داشته باشد می‌توان امیدوار بود که در بلندمدت تورم به حدود ۱۰ درصد برسد و تورم کالاها از جمله مسکن کنترل شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب نقش بورس در تقویت ساخت‌ مسکن را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

معرفی خانه‌های 10 میلیاردی پایتخت

 ما در این گزارش اقدام به معرفی برخی از واحدهای مسکونی که با قیمت 10 میلیارد تومان در حال فروش هستند، کرده‌ایم؛ برای بررسی بیشتر قیمت این خانه‌ها در محله‌های مختلف تا انتهای این گزارش با ما همراه باشید.

خانه های 10 میلیارد تومانی

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، اگر نقدینگی حدوداً 10 میلیاردی برای خرید خانه دارید و دنبال خرید خانه با متراژ بالای 150 متر هستید، تقریباً در اغلب مناطق تهران امکان یافتن خانه ایده‌آل خود را خواهید داشت.

شما حتی با این میزان نقدینگی می‌توانید به سراغ خانه‌های بالای 180 متر در محله‌هایی همچون جردن، شهران، سعادت آباد، مرزداران و … بروید اما امکان خرید خانه نوساز را با این میزان متراژ نخواهید داشت.

خانه های 10 میلیارد تومانی

برای مثال شما برای خرید یک واحد مسکونی بالای 140 متر در محله‌ای مانند دروس، پونک، زعفرانیه، کامرانیه، جردن، الهیه، سعادت آباد و … که عمر بنای بالای 15 سال دارد، باید بین 50 تا 70 میلیون تومان برای (هر متر مربع نقدینگی) داشته باشید.

اما با همین میزان نقدینگی می‌توانید در محله‌هایی مانند پونک، ولیعصر، ظفر، صادقیه، طرشت، تهرانپارس و … به سراغ واحدهای مسکونی نوساز بروید.

اغلب این خانه‌ها دارای امکانات اولیه و مهمی همچون پارکینگ، انباری، و آسانسور هستند. اما اگر به دنبال امکانات بیشتری مانند استخر، جکوزی، سرایدار مقیم و … هستید، کار شما با این میزان نقدینگی کمی سخت خواهد شد، اما دست یافتنی است.

شما در جدول زیر برخی از خانه‌های 10 میلیارد تومانی در تهران را مشاهده می‌کنید، اما این قیمت‌ها قطعی نیست چرا که قیمت هر واحد مسکونی متناسب با به سن بنا، موقعیت جغرافیایی، امکانات، نظر فروشنده و … متغییر است. پس اگر قصد دارید فایلهای بیشتری را مشاهده کنید میتوانید به سایت ملکی دلتا مراجعه کنید.

جدول خانه‌های 10 میلیارد تومانی

نام محله متراژ سن بنا طبقه امکانات قیمت کل (تومان)
دروس 108 متر 3 سال ساخت سوم پارکینگ – انباری – آسانسور – سرایداری 10,000,000,000
شهرک غرب 165 متر 25 سال ساخت دوم پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000
پونک 125 متر نوساز سوم پارکینگ – انباری – آسانسور – سرایداری 10,000,000,000
سعادت آباد 140 متر 15 سال ساخت دوم پارکینگ – انباری – آسانسور – سونا  و جکوزی 10,000,000,000
جردن 169 متر 19 سال ساخت چهارم پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000
شهران شمالی 156 متر 30 سال ساخت دوم پارکینگ – انباری 10,000,000,000
فاطمی 180 متر نوساز دوم پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000
جردن 185 متر 15 سال ساخت سوم پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000
کیکاووس 160 متر 7 سال ساخت دوم پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000
مرزداران 169 متر 1 سال ساخت اول پارکینگ – انباری – آسانسور 10,000,000,000

مطالعه بیشتر: مطلب «بهترین گزینه‌های خانه‌های نوساز در مناطق 9 و 10» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.

چرا بازار مسکن در رکود است؟

 مدیر معاملات آژانس 2*2 دلتا شرایط فعلی بازار مسکن را «بلاتکلیف» توصیف کرد و ادامه داد: در حال حاضر کسی نمی‌تواند چشم‌انداز بازار مسکن را ترسیم کند.

بازار مسکن

مهران خدارحیمی در گفتگو با «مجله ملکی دلتا» عنوان کرد: در حال حاضر بسیاری از مردم به دلیل بلاتکلیفی در بازار مسکن تمایلی به خرید و فروش مسکن ندارند و جذب بازارهای موازی دیگری همچون بازار سکه، ارز دیجیتال، طلا، دلار، خودرو و … شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از سرمایه در بازار مسکن از تهران فرار کرده است. بخشی از این سرمایه یا به خارج از کشور مانند ترکیه، گرجستان و ارمنستان رفته و یا بخشی از آن در مناطق شمالی کشور در حال جابه‌جا شدن است.

مدیر معاملات آژانس 2*2 دلتا ابزار کرد: هم اکنون بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران بخش مسکن که باعث رونق اقتصادی در این بازار بودند به اصطلاح دلال‌ها، از بازار مسکن خارج شده‌اند و در بازارهای موازی اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

بازار مسکن

به کار آمدن دولت جدید و تأثیر آن در بازار مسکن

مهران در ادامه توضیح داد: بنده پنج دوره ریاست جمهوری را در این صنف دیده‌ام. معمولاً دوره اول و سال اول دولت، باعث افزایش قیمت مسکن و پیرو آن افزایش خرید و فروش می‌شود. تجربه ثابت کرده است هر زمان مسکن گران می‌شود خرید و فروش رونق بیشتری می‌گیرد و از رکود خارج می‌شود.

خدارحیمی عنوان کرد: اما این دوره به نظر بنده شرایط متفاوت‌تر است و هنوز چشم‌انداز روشنی نمی‌توان برای این بازار ترسیم کرد.

وی می‌گوید: در حال حاضر قیمت مسکن به شدت افزایش داشته و از سمت دیگر بازارهای موازی خیلی جذاب‌تری ایجاد شده است.

مهران به افزایش قیمت ساخت‌وساز مسکن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ما بازار ساخت‌وساز را رصد می‌کنیم، می‌بینیم که قیمت مصالح ساختمانی در ساخت‌وساز به صورت مستمر در حال افزایش است که همین موضوع باعث افزایش تمام شده قیمت مسکن شده است.

قسمت دوم این گفتگو در روزهای آتی در سایت مجله ملکی دلتا منتشر می‌شود.

مطالعه بیشتر: مطلب «باید دست بانک‌ها از بازار مسکن کوتاه کرد» را در سایت ملکی دلتا بخوانید.

صفحه قبل 1 ... 13 14 15 16 17 18 صفحه بعد