x تبلیغات
املاک دلتا

قیمت آپارتمان با عمربنای یک تا 30 سال در تهران

 قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا ۳۰ سال براساس مشاهدات میدانی را در این مقاله مشاهده نمایید.

قیمت آپارتمان با عمربنای یک تا 30

به گزارش «مجله ملکی دلتا» براساس مشاهدات میدانی در مناطق مختلف تهران با توجه به امکانات اطراف منزل و موقعیت آن دارای قیمت‌های مختلفی است. در این گزارش سعی شده است که از هر منطقه ۲۲ گانه تهران یک مورد قیمت آپارتمان با عمربنای یک تا 30 سال و متراژ بین 40 تا 200متر گردآوری شود.

قیمت آپارتمان با عمربنای یک تا 30 سال

توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

خرید آپارتمان در سوهانک با متراژ 100 متر و 2 سال ساخت / قیمت: 60 میلیون.

خرید آپارتمان در شهرک غرب با متراژ 127 متر و 11 سال ساخت / قیمت: 65 میلیون.

خرید آپارتمان در پاسداران با متراژ 95 متر و 17 سال ساخت / قیمت: 42 میلیون.

قیمت آپارتمان در فرجام با متراژ 60 متر و 15 سال ساخت / قیمت: 27 میلیون.

خرید آپارتمان در کریم خان با متراژ 80 متر و 9 سال ساخت / قیمت: 32 میلیون.

قیمت آپارتمان در شریعتی با متراژ 100 متر و 15 سال ساخت / قیمت: 30 میلیون.

قیمت آپارتمان در استاد معین با متراژ 64 متر و 19 سال ساخت / قیمت: 25 میلیون.

خرید آپارتمان در نیروی هوایی با متراژ 103 متر و 6 سال ساخت / قیمت: 22 میلیون.

خرید آپارتمان در عبدل آباد با متراژ 53 متر و 21 سال ساخت / قیمت: 14 میلیون.

خرید آپارتمان در تهرانسر با متراژ 99 متر و 18 سال ساخت / قیمت: 21 میلیون.

خرید آپارتمان در شهرک راه آهن با متراژ 108 متر و یک سال ساخت / قیمت: 30 میلیون.

متقاضیان مسکن بخوانند

 محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی از احتمال تمدید ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تا آخر پاییز خبر داد.

ثبت نام در سامانه املاک

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، سامانه املاک و اسکان که از ۱۰ شهریورماه برای چندمین بار در سال جاری دچار اختلال شده بود از روز ۲۳ شهریور مجددا در دسترس قرار گرفته است. خانوارها اعم از مالک و مستاجر تا پایان مهرماه فرصت دارند، اطلاعات سکونتی خود را به ثبت برسانند و البته احتمال تمدید دو ماهه این زمان وجود دارد.

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد تمدید مهلت درج اطلاعات سکونتی در سامانه املاک و اسکان تا پایان فصل پاییز را به ستاد ملی کرونا داده‌ایم که در انتظار تصمیم این ستاد هستیم اما فعلا آخرین زمان نام‌نویسی، پایان مهرماه است.

سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی amlak.mrud.ir با ویژگی‌ها و امکانات جدید از روز ۲۳ شهریورماه آماده ثبت اطلاعات ملکی و سکونتی مالکان و مستاجران شده است.

ثبت نام در سامانه املاک

این سامانه که به منظور جمع‌آوری اطلاعات مربوط به بخش مسکن راه‌اندازی شده در سال جاری طی چند مرحله با اختلالاتی مواجه شد. روز ۱۹ تیر سامانه برای چهار هفته متوقف و ۱۶ مردادماه بازگشایی شد.

در نسخه جدید گزینه‌هایی ایجاد شده که خانوارها می‌توانند موارد را تایید یا اصلاح کنند و زمان کمتری صرف خواهند کرد. برای استفاده از این سامانه باید از نسخه ۵۱ به بعد مرورگر موزیلا فایرفاکس و یا نسخه ۵۱ به بعد مرورگر کروم استفاده کنید.

یکی از کارکردهای سامانه املاک و اسکان که مردادماه ۱۳۹۹ وارد فاز اجرایی شد، شناسایی واحدهای خالی از سکنه به منظور اخذ مالیات خانه‌های خالی است. پس از آن مجلس در ۵ آذر ۱۳۹۹ قانون مالیات بر خانه‌های خالی را به تصویب رساند که ۲۶ آذرماه همان سال به تایید شورای نگهبان رسید اما  اجرای این قانون همچنان هنوز در گردونه شکل‌گیری ساختار اجرایی می‌چرخد.

مطالعه بیشتر: مطلب «اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع‌دستی» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

کاهش تعرفه بنگاه‌ها مسکن را ارزان می‌کند؟

 اخیرا نمایندگان مجلس تصمیم گرفته‌اند به منظور کنترل قیمت مسکن طرحی به نام واقعی‌کردن تعرفه مشاوران املاک را در دستور کار خود قرار دهند و اکنون ۲ کمیسیون حقوقی و قضایی و عمران در حال بررسی این موضوع هستند.

تعرفه مشاوران املاک

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، نمایندگان مجلس معتقدند به دلیل این‌ که هر چه قیمت مورد معامله بیشتر باشد، کمیسیون بیشتری به مشاوران املاک تعلق می‌گیرد و از این رو، واحدهای صنفی تلاش می‌کنند تا مبالغ را بالاتر از قیمت واقعی اعلام کنند. موضوعی که از سوی اتحادیه املاک تکذیب شد و رئیس این صنف آن را غیرواقعی خواند.

قیمت مسکن در طول سال‌های گذشته آنقدر زیاد شده که برخی افراد خانه‌دارشدن برایشان به یک رویا تبدیل شده است. همچنین افرادی که در همین پنج سال پیش برای دریافت وام مسکن مراجعه می‌کردند باید منتظر ارزیاب بانک عامل برای قیمت‌گذاری واحد مسکونی می‌ماندند تا وام پرداختی بیشتر از مبلغ پرداختی نباشد، اما اکنون دیگر خبری از ارزیاب نیست و دولت هم برای کمک به مستاجران طرح تسهیلات ودیعه مسکن را اجرا کرده است.

هرچند عوامل زیادی باعث گرانی مسکن شده، اما اخیرا برخی نمایندگان مجلس گفته‌اند مشاوران املاک یکی از عاملان افزایش قیمت مسکن هستند.

تعرفه مشاوران املاک

مجلس به دنبال واقعی کردن تعرفه‌های مشاوران املاک

«واقعی‌کردن تعرفه‌های مشاوران املاک» طرحی است که کلیات آن در کمیسیون عمران مجلس به تصویب رسیده است؛ طرحی که از سوی محمدرضا رضایی‌کوچی، رئیس کمیسیون عمران اعلام شده، اما جزئیات آن مشخص نیست.

به گفته وی، در حال حاضر حق مشاوره و حق معاملاتی مسکن بر‌مبنای قیمتی از فروش مسکن تعیین می‌شود و در مورد یک ساختمان به هر میزان قیمت آن بالا برود درصد حق معاملاتی و مشاوره آن بالا می‌رود و این مساله خلاف قانون است و خود این مساله باعث می‌شود تا قیمت مسکن افزایش پیدا کند.

رضایی می‌گوید ما در این زمینه طرحی را در کمیسیون آماده می‌کنیم که تعرفه‌ها در این بخش واقعی شود؛ یعنی جدای از قیمت مسکن و جدای از قیمت ملک، درصدی برای حق مشاوره در نظر گرفته شود. این مساله می‌تواند فرآیند خرید و فروش مسکن را در شرایط سالمی قرار دهد. متاسفانه نظارتی بر این بخش وجود ندارد و افراد هرجور که دلشان خواست با این مساله برخورد خواهند کرد که باید جلوی آن گرفته شود.

گزارش میدانی خبرنگار ما نشان می‌دهد عمده نارضایتی مربوط به افرادی است که هزینه بیشتر از قانون به برخی مشاوران املاک پرداخته‌اند. البته طرح ساماندهی مشاوران املاک مجلس برای دریافت‌های غیر‌قانونی برخی مشاوران املاک نیز است.

مطالعه بیشتر: مطلب «قیمت ۴۵ هزار تومانی سیمان در بازار» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

با وام یک میلیاردی می‌توان چند متر خانه خرید؟

 میانگین قیمت هر مترمربع مسکن در تهران حدود ۳۱ میلیون تومان است پس با یک میلیارد تومان در حال حاضر می‌توان ۳۲ متر خانه در مناطق ارزان تهران خرید. اما سوالی که مطرح می‌شود، این است که با میانگین تورمی که در کشور وجود دارد، این میزان وام در سال ۱۴۱۵ چقدر ارزش خواهد داشت و چند متر آپارتمان می‌توان خرید؟

خانه در مناطق ارزان تهران

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، وام مسکن یک میلیارد تومانی که برای جوانان مطرح است به صورت پانزده ساله تعیین شده و گفته شده این وام به کسانی تعلق می‌گیرد که برای ۱۵ سال بعد احتیاج به مسکن خواهند داشت، اما ۱۵ سال انتظار برای دریافت وام یک میلیارد تومانی مسکن زمان زیادی است.

اما سوالی که مطرح می‌شود، این است که با میانگین تورمی که در کشور وجود دارد، این میزان وام در سال ۱۴۱۵ چقدر ارزش خواهد داشت و چند متر آپارتمان می‌توان خرید؟

در حال حاضر اشکال مختلفی از پرداخت وام مسکن در کشورهای مختلف اجرایی می‌شود که حداقل می‌توان از آنها الگوبرداری کرد. با این حال سد بزرگ برای پرداخت این‌گونه وام‌ها در ایران، تورم مزمن است. تورم در ایران طی ۴۰ سال گذشته وجود داشته و دارد و نظام بانکی زیر بار «پرداخت ارزان پول» نمی‌رود.

تورم موجب شده که «پول» در ایران «گران» تمام شود و تزریق منابع به بخش مسکن که بزرگ‌ترین چالش دولت و مردم است؛ همواره در پس دستورالعمل‌های سفت و سخت قرار بگیرد.

عطاالله آیت‌اللهی، عضو جامعه مهندسان مشاور ایران در خصوص پرداخت وام یک میلیارد تومانی صندوق جوانان پس از ۱۵سال معتقد است؛ این‌گونه طرح‌ها تنها در صورت مهار تورم منطقی است در غیر این صورت ارزش یک میلیارد تومان در این پانزده سال به ‌شدت افت خواهد کرد.

برای این فرصت‌ها تغییر ارزش پول ملی ملاک است

این کارشناس بازار مسکن در ادامه با بیان اینکه تنها ارزش پول ملی برای این فرصت‌ها ملاک است، گفت: در صورتی که ارزش پول ملی در این سال‌ها حفظ شود یک میلیارد تومان پس از ۱۵ سال شاید ارزش این یک میلیارد تومان را نداشته باشد؛ اما ممکن است ارزشش ۸۰۰ میلیون تومان امروز باشد اما در صورتی که ارزش پول ملی همانند سال‌های گذشته نزولی شود طبیعی است که این میزان ارزش با احتساب این تورم بین ۶۰ تا ۶۵ میلیون تومان در آن زمان باشد که مسلما کار خاصی با این مبلغ نمی‌توان انجام داد.

این کارشناس بازار مسکن گفت: تحلیل صحیح این است که مسئولان از امروز می‌خواهند برای ۱۵ سال آینده و مسکن جوانان امیدواری و انگیزه ایجاد کنند و این قطعیت ایجاد شود که اتفاق مهمی در ۱۵ سال آینده برای بازار مسکن رخ خواهد داد.

خانه در مناطق ارزان تهران

بانک‌های کشور تاکنون چندین بار تحت آزمون قرار گرفته‌اند

عضو جامعه مهندسان مشاور ایران با بیان اینکه بانک‌های کشور نیز تاکنون چندین بار تحت آزمون قرار گرفته‌اند، افزود: اینکه امروز گفته می‌شود بانک‌های ما ناکارآمد هستند و ترازنامه‌شان مشکل دارد و موضوع اصلاح نظام بانکی مطرح است به دلیل همین سیاست‌ها بوده است. ضمن آنکه بانک‌ها دیگر، عملا اشتیاق و میل چندانی به پرداخت تسهیلات مسکن ندارند و بخش قابل‌توجهی از بانک‌ها اساسا وام مسکن پرداخت نمی‌کنند.

آیت‌اللهی با تاکید بر اینکه نیازمند سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در بخش مسکن هستیم، تصریح کرد: تنها در یک جو قابل اعتماد و برنامه‌ریزی کلان می‌توان پروژه‌های مسکن را پیش برد و مردم را خانه‌دار کرد و راهی غیر از این موضوع وجود ندارد.

 

اقساط وام خرید مسکن، کَمر مردم را می‌شکند

 عضو کمیسون عمران مجلس با بیان اینکه وام‌ ۴۸۰ میلیون تومانی خرید خانه به هیچ عنوان مشکلات مردم را حل نمی‌کند، گفت: عمده افراد فاقد مسکن از اقشار کم درآمد کارگر و کارمند هستند که حقوق آنها کفاف پرداخت اقساط این وام را نمی‌دهد و اگر هم پرداخت کنند، در باقی هزینه‌های زندگی خود با مشکل مواجه می‌شوند.

وام‌ خرید خانه

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، علیرضا پاک فطرت با اشاره به وام‌‌های یک میلیاردی مسکن جوانان و 480 میلیون تومانی خرید خانه، گفت: هر چقدر وام خرید خانه افزایش پیدا کند به دلیل عدم نظارت دقیق دستگا‌های دولتی، قیمت مسکن نیز افزایش پیدا می‌کند از این رو دولت باید شیوه پرداخت وام را تغییر دهند به نحوی که برای افراد فاقد مسکن موثر باشد و این مبالغ به جیب دلالان این حوزه نرود.

وی با بیان اینکه دولت باید کسری مبالغ متقاضیان خانه را تا 50 درصد تامین و به صورت تسهیلات در اختیار آنها قرار دهد، افزود: اگر در تهران میانگین هر متر خانه را 30 میلیون تومان در نظر بگیریم، یک خانه 65 متری حدود 2 میلیارد تومان بوده که وام 480 میلیون تومانی کمتر از 25 درصد آن را پوشش می‌دهد.

او افزود: ضمن اینکه وام‌هایی با نرخ سود 18 الی 22 درصد و با بازپرداخت ماهانه 8 میلیون و 600 هزار تومان کمر مردم را می‌شکند.

وام خرید خانه

پرداخت وام با اقساط سنگین، اعصاب مردم را خورد می‌کند

وی اضافه کرد: عمده افراد فاقد مسکن از اقشار کم درآمد کارگر و کارمند هستند که حقوق آنها کفاف پرداخت اقساط این وام را نمی‌دهد و اگر هم پرداخت کنند، در باقی هزینه‌‎های زندگی خود با مشکل موجه می‌شوند لذا بنده معتقدم این گونه وام‌ها بیشتر اعصاب مردم را خورد می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وام‌های پرداختی برای خرید خانه به هیچ عنوان مشکلات مردم را حل نمی‌کند، اضافه کرد: بانک‌ها هیچ‌گاه دلشان برای مردم نسوخته و تنها به سود فکر می‌کنند نه تولید؛ تا زمانی که چنین دیدگاهی در بانک‌ها جود دارند، وضعیت تغییری نخواهد کرد.

این نماینده مردم شیراز و ورزقان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر بانک‌ها از پرداخت وام‌های کلان به عده خاص ترس دارند، لذا تصمیم به پرداخت وام‌هایی می‌گیرند که نه تنها مشکلات مردم و جوانان را رفع نمی‌کند، بلکه موجب افزایش قیمت مسکن و بروز مشکلات متعدد می‌شوند.

مطالعه بیشتر: مطلب «سرپرست مجرد خانوار وام مستاجران می‌گیرند!» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

تسهیلات مسکن به گرانی دامن زد

 مدیر آژانس 44 دلتا با بیان اینکه تسهیلاتی که برای مسکن داده شد نه تنها به کاهش قیمت مسکن کمکی نکرد، بلکه منجر به افزایش قیمت مسکن شد.

کاهش قیمت مسکن

نادری مدیر آژانس 44 دلتا در گفتگو با خبرنگار «مجله ملکی دلتا» با بیان اینکه شناسایی خانه های خالی تاثیری در بازار مسکن نخواهد داشت، بیان کرد: بستن مالیات بر خانه های خالی تنها منبع درآمدی برای دولت خواهد بود و منجر به کاهش قیمت مسکن نخواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: برای مثال فردی که 4 واحد خانه خالی دارد و قصد فروش و یا اجاره را ندارد؛ اگر بر فرض قرار است سالی 10 میلیون تومان مالیات بدهد، در زمان فروش و یا اجاره هزینه مالیاتی که پرداخت کرده است را روی قیمت خانه خودش خواهد کشید و این موضوع در نهایت تنها به افزایش تورم دامن خواهد زد.

نادری با بیان اینکه امسال میزان اجاره بها توسط دولت 25 درصد اعلام شد، اما اجرایی نشد، گفت: این این موضوع حتی هزینه‌های بسیاری برای دولت در پی داشت. شما اکنون اگر به شوراهای حل اختلاف مراجعه کنید مشاهده می‌کنید که درصد بالایی از دعاوی که به کار سیستم قضایی کشور اضافه شده است مربوط می‌شود به اختلاف بین مالک و مستاجر.

کاهش قیمت مسکن

مدیر آژانس 44 دلتا با بیان اینکه اقتصادی بیمار از تمام عوامل پیرامون تاثیر می‌گیرد، ابراز کرد: برای مثال زمانی که بانک مرکزی وام ازدواج را از 50 میلیون تومان به 100 میلیون تومان افزایش می‌دهد، هزینه اجاره بها افزایش پیدا می‌کند که این موضوع نشان از اقتصاد بیمار دارد.

وام مسکن قیمت مسکن را کاهش نداد

وی افزود: در واقع این وام‌‍‌ها نباید تاثیر منفی در قیمت‌ها بگذارد؛ این وام‌ها باید قیمت‌ها رو ثابت نگه دارد و یا به صورت خوشبینانه باید قیمت‌ها را پایین‌تر بیاورد، اما به دلیل اقتصاد بیماری که وجود دارد تمام عوامل منجر به افزایش قیمت مسکن می‌شود.

نادری با بیان اینکه به 6 ماهه اول سال «فصل اجاره» گفته می‌ شود، بیان کرد: در سال گذشته در همین مقطع زمانی ما در روز نزدیک به 8 قرارداد اجاره داشتیم اما امسال این رقم بسیار اندک بود و فصل اجاره بی رونقی را پشت سر گذاشتیم.

آغاز طرح «توزیع زمین رایگان»

 با وجود تجربه مشکلات در اختصاص زمین در طرح مسکن ملی اما در دولت جدید، دولتمردان به دنبال توزیع زمین رایگان برای ساخت مسکن هستند. تاکنون شش هزار هکتار زمین برای این طرح شناسایی شده و به نظر می‌رسد این اولین گام برای آغاز این طرح است.

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، با وجود ثبت نام بیش از یک میلیون نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن تاکنون تنها 7 هزار نفر موفق به دریافت این وام شدند.

از سوی دیگر با وجود آغاز ساخت مسکن ملی از سال ۱۳۸۶ تاکنون طی این ۱۴ سال تنها دو میلیون مسکن مهر به متقاضیان داده شده است. با وجود چنین سابقه‌هایی اما دولت به دنبال طرح توزیع رایگان برای ساخت مسکن است.

این درحالیست که در گذشته طرح مسکن ملی به دلیل نبود زمین کافی با مشکل مواجه شد و در نهایت وعده تحویل ۴۰۰ هزار مسکن ملی طی دو سال شکل اجرایی نگرفت. اما در دولت جدید به نظر می‌رسد به جز وعده ساخت یک میلیون مسکن در سال، توزیع زمین رایگان نیز همچنان در برنامه است.

تامین زمین خالی

اخیرا رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی از اعطای زمین رایگان به مردم خبر داده و گفته که براساس برنامه‌ریزی انجام شده تامین زمین رایگان‌ برای ساخت مسکن ویژه افراد واجد شرایط پس از تعیین ساز و کارهای لازم عملیاتی خواهد شد.

هر چند قاسمی از زمان دقیق شروع به کار این طرح صحبت نکرده اما محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفته است: به زودی برای افرادی که در دهک‌های پایین جامعه قرار دارند سامانه‌ای برای ثبت‌نام مسکن ایجاد و به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

اولویت های وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه سه کار اساسی در اولویت این وزارتخانه برای تولید مسکن است، افزود: تامین مسکن اولویت اول است که کار با جدیت آغاز شده و با تلاش‌های وزیر شش هزار هکتار زمین که قابلیت ساخت‌وساز دارد شناسایی شده و به عبارتی تقریبا زمین آماده است که برخی از این زمین‌ها در داخل محدوده شهری و برخی خارج از محدوده است.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد باید به زودی منتظر توزیع شش هزار هکتار زمین رایگان برای ساخت مسکن باشیم. طرحی که معلوم نیست چه سرنوشتی پیدا می‌کند. اخیرا معاون مسکن شهری بنیاد مسکن اعلام کرده بود که برای ۱۰ هزار و ۲۵۰ متقاضی مسکن ملی نمی‌توانیم اقدام اجرایی انجام دهیم، چرا که به‌عنوان مثال برای شش هزار نفر زمین قطعی نشده که آن را تحویل دهیم.

تابستان متفاوت در بازار اجاره

 بازار اجاره مسکن در آخرین روزهای تابستان با افزایش نسبی فایل «رهن کامل» روبه‌رو شده است.

بازار اجاره

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، تقریبا در همه مناطق متقاضیان اجاره مسکن کم‌تعداد هستند و تابستان امسال یک تابستان استثنایی نسبت به سال‌های گذشته به شمار می‌آید.

به دلیل تقاضای اندک اجاره مسکن که اکنون در بازار در حال جست‌وجو هستند، مستاجران ناگزیر به انعطاف هستند.

اکثر فایل‌هایی که به صورت ترکیبی از رهن و اجاره توسط موجر عرضه شده‌اند نیز دست‌کم ظرف یکی دو هفته آینده این قابلیت را دارند که در صورت تمایل مستاجر، به رهن کامل تبدیل شوند.

به گفته واسطه‌ها، آنچه موجب شده تعداد آپارتمان‌های رهن کامل در بازار اجاره به‌طور نسبی در مقایسه با نیمه اول تابستان افزایش پیدا کند، خریدهای سرمایه‌ای است که در هفته‌های اخیر در بازار معاملات مسکن انجام شده است.

خریداران آپارتمان با هدف تامین کسری پول خود یا بعضا از ترس مالیات خانه‌های خالی که دولت در حال فراهم کردن مقدمات اخذ آن است، املاک خود را بلافاصله پس از خرید به بازار اجاره عرضه کرده‌اند.

بهای پیشنهادی (تومان) بازار اجاره آپارتمان در تهران

اجاره آپارتمان در عباس آباد با متراژ 100 متر / قیمت رهن: 600 میلیون و قیمت اجاره: یک میلیون.

اجاره آپارتمان در سعادت آباد با متراژ 110 متر / قیمت رهن: 300 میلیون ، قیمت اجاره: 17 میلیون.

اجاره آپارتمان در ستارخان با متراژ 65 متر / قیمت رهن کامل: 350 میلیون.

اجاره آپارتمان در یوسف آباد با متراژ 75 متر / قیمت رهن: 250 میلیون ، قیمت اجاره: 10 میلیون.

اجاره آپارتمان در قیطریه با متراژ 77 متر / قیمت رهن کامل: 650 میلیون.

اجاره آپارتمان در سبلان شمالی با متراژ 110 متر / قیمت رهن کامل: 500 میلیون.

اجاره آپارتمان در سهروردی شمالی با متراژ 120 متر / قیمت رهن کامل: 400 میلیون.

پیشنهاد اجاره:اگر قصد سکونت در منطقه 6 تهران را دارید، اجاره آپارتمان در بلوار کشاورز گزینه مناسبی خواهد بود.

کالای لوکسی به نام مسکن

 در «طرح جهش تولید مسکن» دولت قرار نیست خانه بسازد بلکه از سازندگان به ویژه انبوه‌سازان حمایت می‌کند.

نرخ مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا» و به نقل از عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، شاید نیاز و مطالبه عمومی مردم به مسکن قریب به ۱۰ میلیون واحد مسکونی باشد و حدود یک میلیون و۳۰۰ هزار نفر واحد مسکونی نیاز سالانه می‌باشد.

وی گفت: بالای ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خالی از سکنه نیز وجود دارد که با طرح مالیات بر خانه‌های خالی بر اساس گفته‌های وزارت مسکن و کارشناسان این رقم کاهش یافته است.

منصور آرامی افزود: وقتی تقاضا وجود داشته باشد و عرضه مناسبی صورت نگیرد، با افزایش نرخ مسکن خواهیم شد.

وی افزود: در هر صورت کمبود مسکن، خود به خود بر نرخ مسکن تأثیر گذاشته و این موضوع برای همه یکسان است. بنابراین؛ چاره‌ای جز ساخت مسکن وجود ندارد.

آرامی گفت: اقشار آسیب‌پذیر باید مدنظر قرار گیرند و باید از دهک‌های محروم جامعه حمایت شود و در اولویت قرار گیرند.

آرامی با بیان اینکه «طرح جهش تولید مسکن» در مجلس تصویب شده است، گفت: این طرح دارای دو ویژگی خاص است، در این طرح دولت قرار نیست خانه بسازد.

عزیزالله مهدیان، سرپرست سابق بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی اذعان کرد: مشکل این است که مسکن در کشور تبدیل به کالای سرمایه‌ای شده است.

وی عنوان کرد: مسکن در بخشی از حوزه‌ها کالای لوکس شده و تبدیل به بورس فعال برای سوداگری شده است و تابعی از عرضه و تقاضا در آنها وجود ندارد.

اگر مسکن به میزان لازم تولید شود و سرمایه‌گذاری در بخش‌های دیگر فراهم شود تا مردم درآنجا سرمایه‌گذاری کنند، به خودی خود این بخش کمرنگ‌تر خواهد شد.

مهدیان اظهار کرد: در بخش ساخت مسکن روستایی سالانه ۲۰۰ هزار واحد تولید می‌شود. لیکن در دولت قبلی این روند کندتر شد و رقم نزدیک به ۱۴۰ هزار واحد رسید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب «کمبود سیمان وجود ندارد!» از مجله ملکی دلتا بخوانید.

واگذاری واحدهای طرح ملی مسکن با قرعه‌کشی

 مدیرعامل عمران پردیس از واگذاری واحدهای طرح ملی مسکن با قرعه‌کشی خبر داد و گفت: هزینه ساخت هر مترمربع از این واحدها به قیمت امروز ۵ تا ۵.۵ میلیون تومان است.

واگذاری واحدهای طرح ملی مسکن

به گزارش «مجله ملکی دلتا»، مهدی هدایت مدیرعامل عمران پردیس در حاشیه بازدید از کارگزاری مسکن مهر پردیس اظهار کرد: طبق ضوابط و بخشنامه‌ها به محض این‌ که اسکلت واحدهای طرح ملی مسکن تکمیل شود موظف هستیم انتخاب واحد متقاضیان را انجام دهیم.

وی درباره نحوی واگذاری واحدهای طرح ملی مسکن و ارزش‌گذاری واحدها توضیح داد: به‌ عنوان مثال واحدی در طبقه نهم با یک منظره خوب قرار دارد که متقاضی با قرعه کشی برنده شده است. در مقابل واحد مسکن یک متقاضی نیز در طبقه اول است که منظره پایین‌تری دارد.

واگذاری واحدهای طرح ملی مسکن

وی ادامه داد: در این راستا ارزش گذاری واحدها توسط کارشناس رسمی انجام شده و حق هیچکس ضایع نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس توضیح داد: فردی که با قرعه‌کشی برنده واحد بهتری می‌شود طبیعتا قیمت بالاتری را در مقایسه با فردی که در طبقات پایین‌تر واحد دارد، پرداخت می‌کند.

هدایت بیان کرد: پیش بینی می‌کنیم تا ۲ سال آینده اقدام به واگذاری کامل واحدهای طرح ملی مسکن کنیم.

مدیرعامل عمران پردیس درباره قیمت تمام شده واحدها نیز گفت: پیش بینی می‌کنیم با قیمت‌های امروز هزینه تمام شده ساخت-هر مترمربع- ۵ تا ۵.۵ میلیون تومان خواهد بود.

مطالعه بیشتر: مطلب «ساماندهی بازار اجاره با طرح اجاره داری حرفه ای» را در مجله ملکی دلتا بخوانید.

صفحه قبل 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 صفحه بعد